Adenot, Sophie
Aimbetov, Aydyn
Akbar, Taufik
Akiyama, Toyohiro
Alghamdi, Ali
Al-Bassam, Abdulmohsen
Al Mansoori, Hazzaa
Al Matrooshi, Nora
Al Mulla, Mohammad
Al Neyadi, Sultan
AlQarni, Ali
Al-Saud, Salman
Aleksandrov, Aleksandr
Álvarez Fernández, Pablo
Atasever, Tuva Cihangir
Aymakhanov, Mukhtar
Barnawi, Rayyanah
Batalli-Cosmovici, Cristiano
Baudry, Patrick
Bella, Ivan
Bennell-Pegg, Katherine
Bhat, Nagapathi
bin Khaleed, Faiz
Bondar, Roberta
Boyle, Anthony
Brightman, Sarah
Brümmer, Renate
Bui, Liem
Cheli, Maurizio
Chrétien, Jean-Loup
Clervoy, Jean-François
Coogan, Rosemary
Cristoforetti, Samantha
Dauran-Ghulam Masum, Mohammed
De Winne, Frank
Dediu, Dumitru
Doi, Takao
Duque, Pedro
Enomoto, Daisuke
Ewald, Reinhold
Eyharts, Léopold
Fardous, Mariam
Faris, Muhammed
Farkas, Bertalan
Farrimond, Richard
Favier, Jean-Jacques
Flade, Klaus-Dietrich
Frimout, Dirk
Fuglesang, Christer
Fulier, Michal
Furrer, Reinhard
Furukawa, Satoshi
Ganzorig, Maidarzhavyn
Garneau, Marc
Gasparini, Jean-Marc
Gerst, Alexander
Gezeravci, Alper
Guidoni, Umberto
Gurragcha, Zhugderdemidiyn
Habib, Munir
Hadfield, Chris
Haigneré, Claudie
Haigneré, Jean-Pierre
Halik, Nik
Hansen, Jeremy
Hermaszewski, Miroslaw
Holmes, Christopher
Hoshide, Akihiko
Ivanov, Georgi
Jähn, Sigmund
Jankowski, Zenon
Kanai, Norishige
Kikuchi, Ryoko
Ko, San
Köllner, Eberhard
Krishna, Ajit
Kuipers, André
Kutryk, Joshua
Laliberté, Guy
Lenkova, Anastasia
Liégeois, Raphaël
Longhurst, Peter
López Falcón, José
Lorenzoni, Andrea
Lothaller, Clemens
Mace, Timothy
MacLean, Steven
Magyari, Béla
Malerba, Franco
Malhotra, Ravish
Maurer, Matthias
Mayo, Itzhak
McKay, Michael
Merbold, Ulf
Merchez, Marianne
Messerschmid, Ernst
Mogensen, Andreas
Mohri, Mamoru
Momand, Abdulahad
Money, Kenneth
Mukai, Chiaki
Muszaphar, Sheikh
Nair, Prashanth Balakrishnan
Nair, Radhakrishnan
Neri Vela, Rodolfo
Nespoli, Paolo
Nicollier, Claude
Noguchi, Soichi
Ockels, Wubbo
Onishi, Takuya
Parmitano, Luca
Patat, Frederic
Payette, Julie
Peake, Timothy
Pelczak, Oldrich
Peralta y Fabi, Ricardo
Perrin, Philippe
Pesquet, Thomas
Pham, Tuân
Pontes, Marcos
Prathap, Angad
Prunariu, Dorin
Pustovyi, Yaroslav
Ramon, Ilan
Reiter, Thomas
Remek, Vladimír
Rossitto, Franco
Saint-Jacques, David
Schlegel, Hans
Sharma, Rakesh
Sharman, Helen
Shukla, Shubanshu
Shuttleworth, Mark
Sidey-Gibbons, Jennifer
Sieber, Marco
Silve, Benoit
Stoyanov, Krasimir
Sudarmono, Pratiwi
Suwa, Makoto
Takamatsu, Satoshi
Tamayo Méndez, Arnaldo
Thiele, Gerhard
Thirsk, Robert
Tognini, Michel
Tryggvason, Bjarni
Urbani, Luca
Uznanski, Slawosz
Vasilevskaya, Marina
Viehböck, Franz
Viso, Michel
Vittori, Roberto
Wakata, Koichi
Walpot, Heike
Walter, Ulrich
Wandt, Marcus
Williams, Dafydd
Wood, Nigel
Yamazaki, Naoko
Yi, Soyeon
Yoneda, Ayu
Yui, Kimiya